Sesli Chat ile Omegla Farkı

Sesli Chat 0 Yorum11 Ekim 2016 388 Görüntüleme

İnternet üzerinden arkadaş edinmenin gelişen teknoloji sayesin de kolaylaştığını hepimiz bilmekteyiz. Sesli chat ve Omegla chat sisteminin özelliklerini, avantajlarını ve ikisi arasındaki farkı sizlerle paylaşacağız.

Sesli Chat

Eski dönemler de Mirc ve Msn gibi yazılı chat yaparak görüşülen sistemler vardı. Gelişen teknoloji ile artık internet üzerinden sesli siteler aracılığı ile sesli ve görüntülü chat yaparak daha kolay arkadaş edinebiliyoruz. Sesli chat olarak adlandırılan bu sistem de %100 canlı ve anlık görüşmeler gerçekleştirilmektedir.

Sesli chat yapmak için bilgisayarınız da mikrofon bulunması gerekmektedir. Sesli sitelere giriş için ilk defa giriyorsanız mutlaka Speakychat Activex uygulamasını yüklemeniz gerekmektedir. Tüm bu işlemler yalnızca bir dakikanızı alacaktır. Detaylı sesli chat girişi için YARDIM sayfamızı ziyaret ediniz.

sesli chat

Omegla Chat

Rastgele karşınıza çıkan kullanıcılar ile yapılan görüşmenin adıdır omegle chat sistemi. Dünya'nın her yerinden katılan kullanıcılar kamera ve mikrofon ile görüntülü sohbet yapabiliyorlar. Aradığınızı kişileri ülke olarak sınıflandırma özelliği sayesinde çok sayıda internet kullanıcıları bu sistem üzerinden gününü eğlenceli olarak geçirebiliyorlar.

Omegle chat siteleri +18 hizmeti bile vermekte olup, bu hizmet ile ilginç şeyler ile karşılaşacağınız dan şüphesiz eminiz. Çünkü dediğimiz gibi her dilden, ırktan kullanıcıların giriş yaptığı bu ortamlar da seviyeli bir görüşme, arkadaşlık kurma gibi bir beklentinizin olması imkansızdır.

Omegla ve Sesli Chat Farkı

Sesli chat sitelerinin çoğunun kendine ait 50 den fazla sohbet odaları bulunmaktadır. Sadece bir sohbet odasının kapasitesi 110 kullanıcıdır. Bu kullanıcılar ile aynı anda webcam açıp karşınızdaki kişilerle görüntülü sohbet yapabilirsiniz. Mikrofon alma sistemi ile canlı paylaşımlarınızı ve mp3 şarkılarınızı sohbet ederken gerçekleştirebilirsiniz. Animasyon ve smile ikonlar ile panelimizde sohbetlerinizi daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Omegle chat sitelerin de herhangi bir sohbet odası bulunmamaktadır. Adı üzerin de rastgele bir chat sistemidir omegla. Bu yüzden karşınıza bir erkek veya bayan çıkması konusunda herhangi bir seçim şansınız bulunmamaktadır. Sadece kamera açarak yazılı olarak chat yapabildiğiniz omegla ile arkadaş edinme ihtimaliniz %1.5 dur. Eğlenme amacı ile tercih edilir omegle chat sistemi.

Fakat sesli chat siteleri öyle değildir. Sohbet odalarına bağlanırken cinsiyet seçme ve farklı kafa ikonları ile kendinizi özelleştirip giriş yapabiliyorsunuz. Bedava üye olup, renkli rumuz ve sesli chat flash nickleri ile kendinizi oldukça popüler hale getirebiliyorsunuz. Karşınızdaki kullanıcının bay ve bayan olmasın dan şüphe ettiğiniz halde onun mikrofon alıp konuşmasını veya kamera açarak kendisini göstermesini isteyebilirsiniz.

7/24 sohbet odaları yetkili arkadaşlarımız tarafından takip edilmekte ve aksi durumlarda mudahale edip, sizlerin daha seviyeli ve kaliteli ortam da sesli chat yapmanızı sağlamaktadır.

sesli chat odaları

Kendinize ait sohbet odası veya yetkiniz olmasınıda isteyebilirsiniz. Yetkili olmanın avantajları bir çoktur. Bunların en güzel örnekleri; birebir özel mesaj yazabilir, birebir karşılıklı kamera açarak karşılıklı sohbet edebilirsiniz. Birebir sohbetleri sadece iki kişi arasın da geçmekte olup yetkililer dahil olmak üzere kimse okuyamazlar. Bu yüzden sizler de yetkili olarak kendinize uygun bir eş adayını kolayca sesli chat siteleri arasın da bulabilirsiniz.

Sesli ve omegla chat farkını umarım sizlere anlatabilmişimdir. Eğer ekleyeceğiniz farklı bir özellik veya benim yazdığım yalnış bir kısım varsa yorum yap kısmından bizlere görüşlerinizi ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.

Seslisaray.com sesli chat siteleri arasın da her zaman 1. sırada olmayı hedeflemiştir. Bu yüzden maddi manevi yanımız da bulunan tüm arkadaşlarımıza teşekkürü bir borç bilir, herkese bol eğlenceli ve iyi sohbetler dilerim.