Sohbet Kuralları

Genel Sohbet Kuralları

Bu yönetmeliğin amacı; Seslisaray.com sitesinin görevlilerin hak ve yükümlüklerinin ve çalışma koşullarının ana prensiplerini düzenlemenin yanı sıra, İlkemiz; Kaliteli bir sohbet ortamını siz değerli kullanıcılarımıza sunmaktır.

Saygı ve sevgi çerçevesi içerisinde, sanal ortamda sohbet ve eğlenceyi kurmak, din, dil, ırk ve cinsiyet ayrımı yapmadan ahlaki sınırlar ve insani değerler ön planda olacak şekilde kullanıcıların her türlü konuda konuşmasını sağlamaktır.

Her zaman sanal arkadaşlık ve hoş keyifli sohbet ortamı sağlayarak sizlerin sunucumuzda kalıcı kullanıcı olmanızı hedeflemekteyiz.

Sesli Chat Kuralları

Büyük Harf

Sanal ortamda büyük harf bağırmayı temsil etmektedir. Dikkat çekmek için ve vurgulamak adına bazı kelimeler büyük harf ile yazılabilir. Cümle halinde bir bütün olarak büyük harf kullanımı aşırıya kaçtığından sohbet odalarından uzaklaştırma sebebidir.

Küfür, Kötü sözler, Hakaret, Seviye

Sohbet esnasında sohbet kullanıcılarını, Seslisaray.com'u ve üçüncü şahısları küçük düşürücü, hakaret içeren, taciz ve tehdit edici itham ve iftiralarda bulunmak yasaktır. Sohbet yöneticilerine, yetkililerine, sohbet odalarındaki kullanıcılara hakaret ve Seslisaray.com adına haksız, yersiz konuşmak ban sebebidir.

Rahatsızlık ve Tartışma

Sohbet odaları, birçok farklı kültürlerden gelen insanların sohbet ettği ortamdır. Kimse kimsenin fikrini benimseyecek diye bir kaide yoktur, çünkü herkes özgürdür ve her kullanıcı bir bireydir.

Bir insanın dili, dini, ırkı ve siyasi görüşü nedeniyle başka bir insan tarafından yargılanması kesinlikle söz konusu değildir. Böyle bir tartışma içerisine girildiğinde bu sonu olmayan bir probleme dönüşür. Sohbet odalarındaki diğer kullanıcılar bu durumdam rahatsızlık duyacağı için 2 veya daha çok kişinin katıldığı bu durum problem aksettirmekte olduğundan, buna mahal veren kullanıcı veya kullanıcıların sohbet odalarından uzaklaştırılması gerekir.

Sohbetlerde genel ahlak, görgü ve toplum kurallarına uygun olmayan, taciz ve tahrike yol açan, pornografik olarak nitelendirilebilecek hiçbir yazı, resim, meteryal veya unsur kullanmamaya ve hiç kimseyi bunları kullanmaya teşvik etmemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde sohbet odalarından uzaklaştırılırsınız.

Reklam

Kurumsal reklam ve ticari amaçlı reklam yapmak yasaktır. Reklam tespitinde sohbet odalarında bulunan yetkililer tarafından cezalandırılırsınız.

Bunun dışında yapılan reklam başka bir sohbet sitesinin ise, direkt olarak banlanırsınız.

Flood (uzun yazı)

Flood'un 2 türü vardır. Belli bir süre içinde belli bir sayıda satır kullandığınızda ya da belli bir süre içinde belli bir karakter uzunlukta yazı yazdığınızda flood olarak tespit eidlir ve sohbet odalarından uzaklaştırma sebebidir.

Flood yapmamak için kelime kelime yazmak yerine cümle kurmaya çalışınız. Uzun bir yazı yazarken yazıyı bir kerede değil, parçalara bölerek yazınız. Bağlantınızda yavaşlama olduğu zaman yazdığınız yazılar bir anda ardarda yazılmış gibi görüneceği için bu tür durumlarda da farkında olmadan flood yapmış olursunuz.

Flood yaptığınızda sohbet odalarından uzaklaştırılabilirsiniz.

Nickler (rumuzlar)

Karşı cinsler için arayış bildiren Cam, Msn, Skype veya cinsel kimliğinizi belirten nickler ile sohbet odalarına girdğinizde, sohbet odalarından uzaklaştırılırsınız.

Bunların dışında rahatsızlık verici nickler kullandığınızda nickiniz yasaklanabilir veya üyeliğiniz silinebilir.

Şifreli veya yasaklanmış bir nick ile sohbet odalarına girdiğinizde direk uzaklaştırılırsınız.

Bu yönetmelik Seslisaray.com sitesinin tüm kullanıcı ve görevlilerini kapsar. Bu yönetmeliğin içerdiği genel kural ve prensiplerin etkin kullanıcmı ve uygulanması için, Seslisaray.com sitesindeki tüm kullanıcılar ve Seslisaray.com Yönetimi arasında her düzeyde güçlü bir koordinasyon ve uyum şarttır.